Hogyan készüljünk fel a trükkös kérdésekre az állásinterjún?
Nem túl könnyű munkát keresni, ha már egy ideje nem vagy a munkaerő piacon. Sok minden megváltozott az évek során, más dolgok pedig ugyanazok maradtak. Olvasson tovább, ha tudni szeretné, hogyan érdemes új állást keresni.
Amikor új állásra jelentkezik, ne szégyenlősködjön az anyagi igényeit illetően. Ha tudja, hogy csak x forintnyi körüli fizetést fog kapni, kérjen körülbelül még egyszer annyit. Ezzel azt üzeni a potenciális munkaadójának, hogy úgy érzi, többet érdemel, és lehet, hogy szerencséje lesz, és az átlagos fizetésnél többet kap.
Amikor önéletrajzot ír, ügyeljen arra, hogy minden fontos elérhetőségét tartalmazza benne. Így a munkáltatók sokkal könnyebben felvehetik Önnel a kapcsolatot, ha szükségük van rá. A számukra fontos információk közé tartozik a teljes neve, az e-mail címe, a lakcíme és a telefonszáma.
Sok állás különböző megnevezéssel szerepel, ezért ne a munkakör címe, hanem a követelmények alapján keressen. Használja az internetet a kapcsolódó munkakörök megkereséséhez. Ezáltal sokkal szélesebb körű álláslehetőségeket kaphat, amelyekre jelentkezhet.
Kerülje el, hogy egyetlen pozícióra álljon rá. Bár az állás ígéretes lehet, de addig nem Öné az állás, amíg nem veszik fel teljes mértékben. Győződjön meg róla, hogy nyitva tartja a lehetőségeket. A mennyiség kulcsfontosságú ahhoz, hogy javítsa az álláskeresési esélyeit.
A potenciális munkaadókkal való kommunikáció során összpontosítson arra, hogy szavai világosak, könnyedek és udvariasak legyenek. A "világos" az Ön ötleteinek minőségére és frissességére utal a többi pályázóéhoz képest. Érdekes perspektívákat és betekintést nyújt az innovációba? A "könnyed" érzelmekkel kerülje a túlságosan cinikus vagy negatív kijelentéseket. Az "udvarias" magától értetődő, de a személyközi kommunikációban gyakran figyelmen kívül hagyják. Ez magában foglalja a helyes nyelvtant, a tiszteletteljes megszólítást és a szakmai etikettre való bólintást.
Mindig végezzen némi háttérkutatást az Önt érdeklő munkáltatóról. Olvassa át a potenciális munkáltató hivatalos weboldalát, és keressen az ügyfelek vagy alkalmazottak által írt értékeléseket. Ha negatív értékeléseket talál, vagy az alkalmazottak panaszkodnak erre a munkáltatóra, akkor addig kell keresgélnie, amíg nem talál egy megbízhatóbb munkáltatót.
Ha interjún van, a legfontosabb tényező, hogy időben érkezzen. A pontosság sokat elárul a munkamorálodról, és arról, hogy valóban mennyire értékes munkavállaló lesz. Érkezzen meg az interjúra legalább 30 perccel a kezdés előtt, hogy megmutassa, hogy komolyan gondolja a leendő munkaadója számára.
Hálózat, hálózat, hálózat! Álláskereséskor használja ki minden forrását, beleértve az üzleti és személyes kapcsolatokat is. Lépjen kapcsolatba mindenkivel, aki az Ön által megcélzott területen dolgozik, és használja az olyan forrásokat, mint a LinkedIn, hogy más kapcsolatokat is találjon. Az önéletrajz és a jelentkezés belső úton történő benyújtása előnyt jelent a sok emberrel szemben, akik a szokásos gyakorlaton keresztül nyújtják be.
A jelentkezés előtt érdemes némi kutatást végeznie az Önt érdeklő állástípusról. Tudja meg, mennyire kemény az adott munkaerőpiac, és nézzen utána az átlagfizetéseknek, hogy képet kapjon arról, mennyit fog keresni. Ez egy jó módszer arra, hogy értékelje a kapott állásajánlatokat.
Amikor állásinterjún van, és megkérdezik, hogy van-e kérdése, mindig tegyen fel kérdéseket! El kell foglalnia magát az interjúztatóval, és meg kell mutatnia, hogy érdeklődik a vállalat iránt. Legyen azonban óvatos, ne tegyen fel leegyszerűsítő kérdéseket, amelyekre az interjú előtt egy kis kutatással is választ kaphatott volna.
Most, hogy minden információval felvértezte magát, amire szüksége van egy új állás megszerzéséhez, már csak Önön múlik, hogy a többit megtegye. Győződjön meg róla, hogy jól megírt önéletrajzzal, sok tapasztalattal és a megfelelő interjú etikettel rendelkezik. Mindezek kombinációjának segítségével pillanatok alatt elnyerhet egy állást.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.